Devamını okumak için kaydırın

Dairelerde sıkça karşılaşılan ve ne yapılacağı bilinmeyen sorun üst kattan su akıyor olmaktadır. Tesisat borularında çeşitli sebeplerden ötürü su kaçağı oluşabilir ve bu durumda üst kattan su akması ile karşılaşabilirsiniz. 5 çözüm önerisi ile yapılacaklar listesi oluşturan Termal tesisat sizlere en doğru çözümleri sunmaktadır.

Üst kattan su sızıntısı şikayetin oluştuğunda genellikle komşunuz bu durumdan haberdar olmamaktadır. Biran önce üst kat daireye konu hakkında bilgi vermeli ve vanadan daireye giren suyun kesilmesi gerekmektedir. Bir çok sebepten oluşan su kaçağı tesisat borularından, kalorifer tesisatından yada gider borularında olabilmekte ve çeşitli çözüm olanakları mevcuttur.

1. Üst Kat Komşunuza Bilgi Verin

Genellikle eski yapılarda su kaçağı şikayetleri oldukça fazla olmaktadır. Eski dönemlerde kullanılan metal borular zamanla paslanmasından ötürü belirsiz zaman aralığında kaçaklara sebep olabilmekte ve çoğunlukla zemin tesisatında kaçak oluşarak alt kata direk akmaktadır. Su kaçağını keşfettiğiniz anda ilk olarak firmamızı arayarak konu hakkında bilgi vermelisiniz.

Üst kat komşunuz şayet zemin tesisatında kaçak oluştu ise durumu fark etmemiş olması gayet normaldir. Hemen su vanalarını kapatarak eve giren su akışını kesmeniz gerekmektedir. Her ne kadar böyle bir durumda üst kat komşunuz sorunun kendinde olduğunu kabul edip tamir ettirecek olsa da kimi zaman böyle durumlarda anlaşmazlık yaşanmaktadır.

2. Su Sayacını Not Alın

Her ne kadar üst kattan su akıyor gibi gözükse de kimi zaman karışık tesisat borularından ötürü yan daireye giden yada ortak alanlarda kullanılan tesisat borularındada kaçak oluşmuş olabilir. Bunu anlamanın en basit yöntemi eve giren şebeke suyunu vanadan kapatarak su sayacı üzerinde olan numarayı not almak olacaktır.

Bir süre sonra tekrar su saati üzerinde bulunan numara kontrol edilerek sayılarda ilerleme olup olmadığı kontrol edilmelidir. Şayet ilerleme var ise bu daireden su kaçağı oluştuğu tespit edilmiş olmaktadır. Kimi zaman diğer dairelerde de bu durumlar karşılaştığımız olmasından ötürü üst yan komşunuzdan da aynı süreci yapmasını rica edebilir ve kaçağın hangi dairenden olduğunu doğru bir şekilde tespit edebilirsiniz.

3. Komşunuza Durumu Belirtin

Üst kat komşunuz ile görüşerek arızanın dairesinden kaynaklandığınız ve su sayacı ile tespit edildiğini bildirin. Üst kattan su akıyor sorunları genelde kullanıcılar tarafından çözülebilecek problemler değildir. Su kaçağı bulma işlemi için uzman kişilerden destek almalı ve sizlere garanti veren firmaları tercih etmelisiniz.

Üst katın tesisatında olan problemlerden ötürü arıza durumunda üst katın ödemesini karşılaması gerekmektedir. Normal şartlarda bu durum her ne kadar kabul edilsede kimi zaman bazı daire sakinleri karşı çıkabilmektedir. Fakat net olan bir şey hangi dairenin tesisatında sorun var ise karşılayacak olanda o daire sakini olmaktadır.

4. Su Kaçağı Bulma Firması Arayın

İnternet üzerinde dairenizdeki su kaçağı bulma sorunu için onlarca firma ile karşılaşabilirsiniz. İşin uzmanı olan firmayı bulmak ve tespit etmek kimi zaman zor olabilmektedir. Termal tesisat olarak arızaları en iyi şekilde çözümlemeyi hedefleyerek sorunları garantili çözümler sunuyoruz.

Tüm teknolojik cihazların yardımları ile daire içerisinde sorun olan bölgeyi en doğru şekilde tespit ederek anında müdahale ediyoruz. Ekibimiz evinizi inşaat alanına çevirmeden ufak bir kısım açılarak su kaçağı tamiri yapmaktadır. Su kaçaklarının neden olduğu oldukça önemlidir. Sorunlu tesisat boruları komple değişmesi gerekebilmekte günümüze uygun olan su tesisatı borusu takılmalıdır.

5. Garantili Su Kaçağı Tamiri Yaptırın

Çeşitli mecralardan bulacağınız tesisatçı ekipleri ile su kaçağına en doğru müdahaleyi yaptırabilirsiniz. Su kaçağına müdahale işlemleri garantili olarak yapılmalı ve arızaların ivedi olarak ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Termal tesisat tüm işçiliğine garanti vererek ekibine güvenini ispatlamış olup arızların tekrarı durumunda hiç bir ücret ödemeden tekrar yapılması sağlanır.

Garantili tesisat tamiri yaptırarak içiniz rahat bir şekilde kullanım sağlayabilir ve bir daha aynı sorunla karşılaşır mıyım düşüncesine girmezsiniz. Termal tesisat olarak arıza tespit ücreti alınmadan en uygun fiyatlar ile hizmet verilmektedir. Ekstra ücretler çıkartılmadan ilk anlaşılan fiyat üzerinden çalışma gerçekleştirmesinden ötürü güvenilir ve işini doğru yapan firma olarak bilinmektedir.