Devamını okumak için kaydırın

Uzun yıllardır bu sektörde olan firmamız tarafından su tesisat sorunları çözümlenmektedir. Üst kattan gelen suyu kim yaptırır? sorusu bir çok tesisat sorunu yaşayan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Üst katınızdan su akıyorsa ilk olarak üst kat komşunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. Evinize su akıyor olması üst komşunuzun bilgisi olduğu anlamına gelmez.

Her tesisat sorunlarında çözümler üreten Termal tesisat hızlı ve garantili tesisat tamiri yapmaktadır. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile su kaçağı sorunları oluştuğunda yapılması gerekenler hakkında bilgi vermekteyiz. Su kaçağı tespiti için usta birimlerimizin öncelik tavsiyesi biran önce üst kat daireye konu hakkında bilgi vermeli ve vanadan daireye giren suyun kesilmesi gerekmektedir.

Tavandan Su Akıyor Su Kaçağını Kim Öder?

Öncelikle tavandan gelen suyun hangi daireden geldiği tespit edilmesi gerekmektedir. Duvar içi gizli tesisat boruları karmaşık yapı olmasından ötürü çoğunlukla üst kat komşunuza ait olsa da üst yan komşunuza ait de olabilmektedir. Tavandan su akıyor su kaçağını kim öder diye düşünüyorsanız mutlaka uzman bir birimden destek alarak kaçağın hangi daireden olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Termal tesisat birimlerimiz sürekli sahada ve dakikalar içerisinde adrese gelen ekipleri ile anında çözümler üretmektedir. Duvarlarda sararma fark ettiğiniz an daha da ilerlemeden sorunun kaynağını bulmalı bulamıyorsanız uzman bir su tesisatçı çağırmanız gerekir. Termal tesisat ekiplerimiz adrese geldiğinde anında çözüm üreterek hemen sorun olan noktayı tespit ederek hangi daireden oluştuğunu bildirir ve arızanın kaynağı olan dairenin ödemesi gerekmektedir.

Tavandan Su Akıyor Su Kaçağını Kim Öder?

Su Kaçağı Sorununu Kim Yaptırır

Üst kattan gelen suyu kim yaptırır? sorunu ile karşılaştığınızda önceliğiniz daire vanalarını tek tek kapatarak suyun gelişini hemen kesmek olmalıdır. Daire içerinde oluşan su kaçağı sorunları ille sizin dairenize ait tesisat borularından olduğu anlamına gelmemektedir. Su kaçağı hangi daireden kaynaklandığını doğru tespit etmeli ve ona göre müdahale yaptırmalısınız. Su sızıntısının hangi daireye geçtiği önemli olmadan hangi daireye ait tesisat borusunda sorun varsa ödemeyi de o dairenin yaptırması gerekmektedir.

Su kaçağı sorunları ile kimse karşılaşmamak istemese de maalesef  bir çok sebepten ötürü oluşabilmektedir. Yılların vermiş olduğu tecrübe ve yüzlerce yapmış olduğumuz müdahale tecrübesi ile bilinmelidirki; hangi daireye ait tesisat borusunda sorun varsa o daire yaptırması gerekmektedir. Su borusu demirbaş olmasından ve kullanıcının bilerek zarar veremeyeceği için genellikle ev sahibi tarafından su kaçağı bulma ve tamiri işlemlerini ödemesi yapılmaktadır.