Devamını okumak için kaydırın

Evinizin çatısında su damlacıkları oluşuyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Tavanda su damlacıkları neden oluşur? Gelin bu sebeplere ve çözümlere birlikte bakalım. Su damlaları aniden başlar ve sık sık damlarsa, su sızıntısından şüphelenin. Kış mevsiminde tavana su damlaması tekrar ediyorsa sorun yalıtımla ilgilidir. Su kaçakları genellikle banyo ve tuvalet tavanlarında meydana gelir. Ancak ısıtma sistemleri evin her alanında sirküle ettiği için her odanın tavanında su damlacıkları şeklinde de oluşabilmektedir. Su kaçakları, kanalizasyon (drenaj) ve temiz su gibi farklı şekillerde oluşabilmekte ve çatıda sararma ve küflenmeye neden olabilmektedir.

Tavandaki damlacıkların temiz su mu yoksa kirli su mu olduğunu anlamak oldukça zordur. Görünen tek damla, kanalizasyon binanın temelinden geçerken sıvının akışıdır. Bu nedenle, tavandan su damlıyorsa, su sızıntısından şüphelenmelisiniz. İkiz bir evde yaşıyorsanız, dairenin üst katındaki ana su musluğunu kapatın. Tavandaki damla sayısı azalıp 1 gün içerisinde duruyorsa sorunun su kaçağı  olduğundan emin olabilirsiniz. Bu durumda su kaçağı tespiti hizmeti alabilirsiniz. Üst kattaki tuvaleti ve banyoyu kullanmamanı söylememize gerek bulunmuyor. Bu durumda bizi arayarak su akışını bozmadan uygun fiyata kısa sürede tamir ederiz. Dilerseniz sızıntıyı garanti kapsamında tamir edip, garanti sözleşmesi düzenlemekteyiz.

Su Kaçağı Kaynağını Bulma

Evinizin yalıtımı kötüyse kış mevsiminde çatıda su damlası ya da duvarda terleme dediğimiz bir sorun olacaktır. Bu sorunun ana nedeni, kötü yalıtımlı duvarlarınızın ısı transfer direncinin zayıf olması ve kışın soğuğu içeri almasıdır. Bir evi ısıtırken, buharlaşan hava duvarlarda ter veya su damlacıklarına neden olur. Evin çatı ve duvarlarını yalıtarak ısınma için kullanılan doğalgaz faturalarından tasarruf edersiniz, ısınmayan eviniz kolayca ısınır.

Evinizin yalıtımı yetersizse, kışın çatıda su damlaları veya duvarlarda terleme dediğimiz bir sorun ortaya çıkar. Bu sorunun temel nedeni, iyi yalıtılmayan duvarlarınızın yalıtım direncinin düşük olması ve kışın soğuğu içeri almasıdır. Evi ısıtırken, buharlaşan hava duvarlarda ter veya su damlacıklarına neden olur. Evin çatı ve duvarlarını yalıtarak ısınma için kullanılan doğalgaz faturalarından tasarruf edersiniz, ısınmayan eviniz kolayca ısınır.

Duvardan Gelen Suyu Tespit Etme

Evinizin yalıtımı yetersizse, kış mevsiminde genellik çatılarda bir damla su veya duvarda ter olacaktır. Evi ısıtırken, buharlaşan hava duvarlarda ter veya su damlacıkları oluşturur. Evin çatı ve duvarlarını yalıtarak ısınma için kullanılan doğalgazdan tasarruf etmiş olursunuz ve ısınmayan eviniz kolayca ısınmaktadır. Evinizin yalıtımı zayıfsa, kışın çatıya su düşer veya duvarlarda terler. Bu sorunun temel nedeni, kötü yalıtımlı duvarların yalıtım direncinin düşük olması ve kışın soğuğu içeri almasıdır. Evi ısıtırken, buharlaşan hava duvarlarda ter veya su damlacıkları oluşturur. Evin çatı ve duvarlarını yalıtarak ısınma için kullanılan doğalgazdan tasarruf etmiş olursunuz ve ısınmayan eviniz kolayca ısınmaktadır.

Dünyada kullanılan en gelişmiş makineler ve kameralar yardımıyla su akışının tam yerini tespit edip su akışını tespit edebiliyoruz. Bu süre zarfında evinizin veya iş yerinizin hiçbir yerine zarar vermeyeceğiz. Evinizden aşağı su akıyorsa, komşunuz bu durumdan çok rahatsız olacaktır. Aslında sorunlu bir insanla tanışırsanız büyük zorluklar yaşarsınız. Ayrılık başladığında, kaçınılmaz olarak bir şikayet olacaktır. Bela istemiyorsan ve seçeneği varsa, zahmete değmez. Araç ile sızıntıyı bulan Termal tesisat firmayı arayarak durumu hemen çözebilirsiniz. Ancak herkesin yeterli parası olmayabilir, bu durumda sızıntının yerini kontrol edin, sürekli damlıyorsa su muhtemelen temizdir.

Kanalizasyon Kaçakları

Kabarcıklar veya ara sıra damlama varsa, bu muhtemelen bir kanalizasyon kaçağıdır. Bu yüzden tanıdığınız bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz. Ancak günümüzde hiçbir tesisatçı bilinmeyen bir su akışıyla ilgilenmiyor. Sorun sadece su sızıntısı değil, artık hiçbir ev sahibi güçlükle uğraşmak istemiyor. Su kaçağı tespit aracı ile çatıdaki sızıntıyı tespit edip tamir edilebilir. İşinin ehli kişiler son derece titiz ve dikkatli bir şekilde işlerinde kırılma ve dökülme olmadan çalışmakta, su kaçağı sorunlarınızı modern ve teknik yöntemlerle çözmektedir.

Su kaçağı tespiti firmaları sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar. Su kaçağı sorunları günümüzde sıklıkla meydana gelen sorunlar arasında bulunuyor. Sorunun temeline inilmeli ve mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekiyor. Profesyonel destek hizmetleriyle en iyi hizmetlerden yararlanma avantajlarına sahip olabilir ve böylelikle en iyiden yararlanabilirsiniz. Tavanda su damlacıkları neden oluşur? Sorusuna cevap vermeye çalıştık uzman bir ekipten destek almak istiyorsanız, Termal tesisat ekiplerimize hemen ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.