Devamını okumak için kaydırın

Evinizdeki su sızıntılarını tespit etmek kolay değildir. Bir su sızıntısını tespit etmek için duyularınıza güvenmeniz gerekir. Ancak kesin sonuç vermeyecektir. Su kaçağı sorunu en çok tavana etki yapar. Tavan ıslanacak, duvarlar ıslanacak ve zemin ıslanacaktır. Çoğu zaman sızıntılardan kaynaklı sadece siz zarar görmez komşu dairelerde zarar görebilir. Su kaçağı arama bulma ve tamir konusunda bölgenizde en deneyimli uzmanlara 0532 015 06 02 numaramız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Bunların dışında evinizin her yerinden kötü kokular gelebilir. Tavanda ve duvarlarda farklı bir nem rengi görünebilir. Tüm bu işaretler su kaçağının işaretidir. Su kaçağı tespiti için yapmanız gereken ilk şey dairenin ana vanasını kapatmaktır.

Su sayacındaki dizine dikkat edin. Ertesi gün indeksi tekrar kontrol edin. Fark varsa ve bariz bir sızıntı varsa sızıntının su arıtma sisteminden olduğunu anlayacaksınız. Diğer bir yol ise; sifon dahil lavabo ve tuvaleti geçici olarak kullanmaktan kaçınmaktır.

Su kaçağı nedeniyle ıslanan alan azalırsa; su kaçağının giderden kaynaklandığı söylenebilir. Ancak su kaçağı tespit ekipmanı olmadan kesin sonuçlara varmak mümkün değildir. Üçüncü yol ise; açılan çubuk göstergesini kontrol edin. Kazandaki basınç düşmeye devam ederse, ısıtma sisteminizde sızıntı olabilir. Su Kaçağı Nasıl Bulunur? sorusuna 2 yöntem kullanımı ile aşağıdaki gibi cevap vermek mümkündür.

  1. Kameralı cihazla su kaçağı tespiti
  2. Akustik ses dinleme cihazları ile su kaçağı bulma

Kameralı Cihazla Su Kaçağı Bulma

Kameralı Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su kaçakları yapılarda zemine yakın alanlarda sıkça oluşabilmektedir. Banyo zemin altı tesisatlarda, mutfak zemin ve duvar içi tesisat borularında sıkça görülür. Gözle görmenin mümkün olmadığı bu alanlarda kesinlikle kameralı cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar teknolojisine göre değişiyor olsa da en gelişmiş modelleri termal özelliği bulunan modellerdir. Firmamız tüm müşterilerine özel termal su kaçağı bulma cihazları ile hizmet vermektedir. İzolasyon yöntemi ne kadar kuvvetli olursa olsun kameralı cihazlarla zemin altı görüntüleme yapmak mümkündür.

Oluşan su kaçağı bazen tek bir noktada oluşmaz. Birde fazla noktada kaçak oluşmuş olabilir. Bu durumlarda kısmi olarak değil bir çok farklı bölgenin su kaçağı kontrolü yapılması gerekir. Kişisel usta tecrübesi ve deneyimi çoğu zaman yeterli olmayacaktır. Firmamızdan profesyonel termal su kaçağı tespiti hizmeti alabilirsiniz.

Akustik Cihazla Su Kaçağı Bulma

Akustik Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma konusunda akustik cihazlar etkili olmaktadır. Şirketler, özellikle temiz su tesisatlarında su kaçaklarını tespit etmek için akustik izleme ekipmanı kullanır. Akustik izleme ekipmanı ile test yapmak doğru sonuçlar verecektir. Kombi tesisatları, banyo ve mutfak tesisatları dahil her alanda bu cihazlardan en yüksek verim alınabilmektedir.

Evin sızdıran kısımları akustik izleme cihazları ile izlenmektedir. Sızıntının basıncı düşükse ve dinleme cihazı tarafından hissedilemiyorsa dairedeki su basıncı yükselecektir. Basınç gerektiği gibi 10 bar’a yükseltilebilir. Basınç arttıkça sızıntının şiddeti artar, bu nedenle bir işitme cihazı ile kolayca tespit edilebilir ve sızıntı yapan kısım tespit edildikten sonra alanı az da olsa açın.

Su kaçağı tespit ekipleri kiremit boyutuna kadar açılmış alanlarda onarım yapmaktadır. Boruları tekrar kontrol edin. İkinci bir sızıntı olasılığını kontrol edin. Ayrıca tamir edilen boruları da kontrol edin. Sızıntı tamamen giderilirse hasarlı alan hemen onarılır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Akustik izleme ekipmanları ile su kaçaklarının tespiti tecrübe gerektirir. Şirketimizin tüm çalışanları yeterli deneyime sahiptir. Tecrübeleri sayesinde su kaçaklarını kısa sürede tespit edebilirler. Su kaçağı konusunda firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Su Kaçağı Nasıl Bulunur? hakkında diğer tüm soru görüşlerinizi bizlere hemen iletebilirsiniz.