Devamını okumak için kaydırın

Küvetin kenarından su sızması çeşitli nedenlere bağlı olabilir.Conta, Kurulum Sorunları, Hasar ve Kullanıcı hataları su sızıntılarını tetikleyebilir ve oluşmasına neden olabilir. Küvet kenarından su sızması sorunu yaşıyorsanız sorunun daha büyümemesi için acil su kaçağı tespiti ve tamiri yaptırmanız önerilmektedir. Oluşabilecek su kaçağı size zararı olacağı gibi alt kattaki komşu dairenizde yaşayanlarıda etkileyebilir.

Konut ve ticari yapılardaki tüm Küvet su sızıntısı ve su kaçağı sorunlarında 7/24 0532 015 06 02 numaradan bizi arayabilir ve tamir onarım hizmeti alabilirsiniz.

İşte bu sorunun olası nedenlerinden bazıları:

  1. Sızdırmazlık Contalarının Hasarı: Küvetin kenarında bulunan sızdırmazlık contaları zamanla aşınabilir, gevşeyebilir veya hasar görebilir. Bu durumda, su contaların arasından veya kenardan sızabilir. Hasarlı contaları kontrol edin ve gerektiğinde değiştirin.
  2. Silikon Contaların Eksikliği veya Hasarı: Küvetin kenarında kullanılan silikon contalar, suyun sızmasını önlemek için önemlidir. Eksik veya hasarlı silikon contalar, suyun kenardan sızmasına neden olabilir. Silikon contaları kontrol edin ve eksik veya hasarlı olanları yenileyin.
  3. Kurulum Hataları: Küvetin doğru bir şekilde kurulmaması veya montaj hatası, su sızmasına yol açabilir. Küvetin kenarındaki contaların veya bağlantı noktalarının doğru bir şekilde yerleştirilmediği durumlarda su sızması olabilir. Kurulum hatası varsa, bir profesyonel yardımıyla küvetin yeniden kurulmasını sağlayın.
  4. Kenarların Hasarlı Olması: Küvetin kenarlarında hasar veya çatlaklar varsa, su sızması olabilir. Hasarlı bir kenar durumunda, tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.
  5. Kullanım Hataları: Küveti kullanırken dikkatsizce veya yanlış şekilde su tutma veya duş yapma alışkanlıkları, su sızmasına neden olabilir. Örneğin, suyun kenara doğru sıçraması veya suyun duşakabinin dışına taşması durumunda sızma olabilir. Kullanım sırasında dikkatli olun ve suyun küvet içinde kalmasını sağlayın.

Yukarıdaki nedenleri kontrol ettiğiniz halde sorun devam ediyorsa veya sorunu belirleyemiyorsanız, Termal tesisat profesyonel su tesisatçısına veya küvet tamircisine başvurmanızı öneririm. Termal tesisat ustaları, sorunu daha ayrıntılı bir şekilde teşhis edebilir ve gerekli tamiratları yapabilirler.

Küvetten alt kata su akıyor

Küvetten alt kata su akıyor

Küvetten alt kata su akması ciddi bir sorundur ve birkaç olası nedeni olabilir. Sizden kaynaklı sorunlarda diğer dairelerde zarar oluşması durumunda hasarın tarafınızdan karşılanması gerekebilir. Bu nedenle küvet altından su kaçağı sorunu oluşması durumunda vakit kaybetmeden profesyonel destek alınız.

Sızdırmazlık Contaları: Küvetin etrafındaki sızdırmazlık contalarının hasarlı veya aşınmış olup olmadığını kontrol edin. Contaların altında veya çevresinde su birikimi veya ıslaklık fark edebilirsiniz. Hasarlı contaları değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

Boru Bağlantıları: Küvetin altında veya etrafında bulunan su giriş ve tahliye borularının bağlantılarını kontrol edin. Boru bağlantılarının sıkı olup olmadığını, sızdırmazlık sağladığını ve herhangi bir su birikimi veya ıslaklık olup olmadığını kontrol edin. Gevşek veya sızdıran bağlantıları sıkın veya gerektiğinde contaları değiştirin.

Küvetin Altında Hasar: Küvetin altında herhangi bir hasar, çatlak veya delik var mı diye kontrol edin. Bu tür hasarlar suyun alt kata sızmasına neden olabilir. Eğer hasarlı bir bölge tespit ederseniz, profesyonel bir tamirciden yardım almanız veya küvetin tamamen değiştirilmesini düşünmeniz gerekebilir.

Tesisat Sorunları: Küvetin alt kata su sızdırması, tesisat sistemindeki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, su tesisatı veya drenaj sistemi üzerindeki potansiyel sorunları kontrol etmek için bir tesisatçıya başvurmanız önemlidir. Tesisat sisteminin kontrol edilmesi ve gerekli tamiratların yapılması gerekebilir.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorunun kaynağını belirleyemez veya sorun devam ederse, bir profesyonel su tesisatçısından yardım almanızı öneririm.

Küvet su kaçağı nasıl bulunur

Küvet su kaçağı nasıl bulunur

Su kaçak ustası çağırmadan sizlerde öncelikle su kaçağını bulmaya çalışabilir ve tamir için gelecek tesisatçıya daha doğru bilgi verebilirsiniz. Ancak her zaman küvetlerden kaynaklı su kaçakları bireysel olarak bulunamaz. Bunun içinde firmamıza 0532 015 06 02 numaradan ulaşabilir ve gelişmiş cihazlarla kırmadan su kaçağı bulma hizmeti alabilirsiniz.

Küvet su kaçağının kaynağını bulmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Görsel İnceleme: İlk olarak, küvetin çevresini görsel olarak inceleyin. Contaları, kenarları, silikon contaları ve bağlantı noktalarını dikkatlice kontrol edin. Herhangi bir görünür hasar, çatlak veya boşluk bulunup bulunmadığını kontrol edin.
  • Su İle Test Etme: Küvetin içini suyla doldurun. Su seviyesini mümkün olduğunca yüksek tutun. Ardından, küvetin içindeki suyu boşaltın ve aynı zamanda küvetin etrafındaki alanı gözlemleyin. Eğer su kaçağı varsa, suyun nereden sızdığına dair izler veya su birikimi fark edebilirsiniz.
  • Sızıntı Testi: Küvetin altına veya kenarlarına bir su sızıntı testi uygulayabilirsiniz. Bunun için küvetin altına bir plastik veya karton yerleştirin. Ardından, bir su hortumu veya muslukla küvetin üzerine su püskürtün. Su kaçağı durumunda, plastik veya kartonun altında su birikimi veya ıslaklık fark edebilirsiniz. Bu, sızıntının kaynağını belirlemenize yardımcı olabilir.
  • Kuru / Islak Testi: Küvetin etrafındaki duvar ve zeminle ilgili bir sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için bir kuru / ıslak testi yapabilirsiniz. Duş veya küveti kullanmadan önce çevredeki duvarları ve zemini kontrol edin. Daha sonra, duş veya küveti kullandıktan sonra aynı alanları tekrar kontrol edin. Islaklık, su sızması olabileceğini gösterebilir.

Eğer yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra su kaçağının kaynağını belirleyemediyseniz veya sorun devam ediyorsa, bir profesyonel su tesisatçısına veya küvet tamircisine başvurmanızı öneririm. Termal Tesisat deneyimli teknik personelleri, daha ayrıntılı bir şekilde teşhis yapabilir ve sorunu çözmek için uygun tamiratları gerçekleştirebilirler.