Devamını okumak için kaydırın

Termal tesisat firması olarak tesisatçılık hizmetleri kapsamında tüm işçeler güvencemiz altında yapılmaktadır. Klozet tamiri işlemleri yapılan firmamızda su kaçırma durumlar, klozetin sabit durmaması gibi sorunlar işinde uzman ekibimiz tarafından kalıcı şekilde onarımı sağlanır. Klozet, lavabo ve küvetlerde olabilecek tüm arıza durumlarında ekiplerimiz garantili olarak tamirini gerçekleştirir.

Ev ve iş yerlerinizdeki lavabo, klozet, rezervuar, pisuar, sifon tamiri yada montaj işlemleri uzman ekiplerimizce gerçekleştirilir. Klozet içine yada dışa doğru sürekli su kaçırıyorsa yada sifon çekildikten sonra su akmayı bir türlü kesmiyorsa, musluk da bir takım sorunlar olabilmektedir. Ayrıca klozetin şamandırası su kesmiyorsa sürekli doluyor gibi ses veriyorsa, klozet kapağı kırıldı değişmesi gerekiyorsa, lavabonuzda tıkanıklık veya kaçak varsa, klozetin altından su çıkıyorsa su kaçağı tespiti hizmetleri verilen firmamızdan aynı gün arızaların giderilmesi için destek alabilirsiniz.

Klozet Altından Su Kaçırıyor

Klozetin bulunduğu zeminde ıslaklık oluşursa mutlaka takip etmeniz gerekir. Bunu anlamanın en basit yöntemi zemini kurulayıp klozet kullanımından olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bazı durumlarda sifonu çekince klozet alttan su kaçırıyor, bazen de klozete su boşalttığınızda zeminde ıslaklık oluşur. Bunun bir takım sebepleri olabilmekte ve acil tesisatçı firmaları tarafından çözümlenmesi gerekmektedir.

Genellikle klozetin altından su kaçmasının nedeni, klozet taşının tam yerine oturmamasından kaynaklanır. Bu durumda gider pimaşı iç içe geçemeyeceği için boşluk olacak ve su sürekli dışarı atacaktır. Zamanla aradaki dolgu silikon sudan kaynaklı görevini yapamayacak olup suyun dışarı akması gerçekleşir. Klozetin yerinden oynamaması için tam yerine konumlandırılması gerekmekte olup ardından sabitleme yapılmalıdır.

Klozet Altından Su Kaçırıyor

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozetler bir çok sebepten ötürü tıkanıklık yapabilir. Tıkanıklık olması nedeniyle su geri geleceğinden tuvalet zeminine doğru akar. Tıkanıklık açma işlemlerinde en bilinen lavabo açma teli ile tıkanıklık olan kısma doğru müdahale yapılabilir ve suyun doğru bir şekilde takılmadan akması sağlanır. Şayet açılmaması durumlarında çeşitli kimyasallarda kullanılabilir.

Sifon çekildiğinde su gitmiyor ve klozet altından su geliyorsa bunun en bilinen nedeni tıkanıklık olmasıdır. Bu gibi durumlarda uzman desteği almak için Termal tesisat firmamız ile bağlantı kurarak giderin tamamen açılmasını sağlayabilir ve bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Klozet altından gelen su insan sağlığı için oldukça zararlı olmasından ötürü acil olarak müdahale edilmesi gerekir.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet İç Takım Contası

Klozet içerisinde olan sifon ve conta doğru bir şekilde çalışmadığında çeşitli arızalar ortaya çıkabildiği gibi klozet altından su gelmesine de sebep olabilir. Klozet üst kısım ile oturma kısımları arasında olan sifon deposunda bulunan göbek contası zamanla su kaçırabilmektedir. Bu contaların klozet tipine göre değişimleri oldukça basit olmaktadır. Duvara gömme sifon çeşitleri için uzman desteği almanız oldukça önemlidir.

Klozet iç takım contası değiştirmek için hemen her nalburda bulabileceğiniz bir üründür. Zamanınız olmadığından yada klozet sifon sistemi duvara gömme ise uzman bir tesisatçı yardımı ile bu durumu çözümleyebilirsiniz. Profesyonel Termal tesisat ekiplerimiz tüm su kaçaklarına müdahale ettiği gibi sifon, lavabo ve küvet de olabilecek su kaçaklarına da en doğru şekilde müdahale eder. Garantili işlemler ile arızaları kalıcı olarak ortadan kaldırıyoruz.