Devamını okumak için kaydırın

Su kaçağı bir çok şekilde kendini göstermektedir. Evin duvarından su akması nedenleri arasında başlıca su kaçağı olmaktadır. Su kaçağının temiz su boru hattından yada pis su boru hattından geliyor olabilmektedir. Duvarladan su gelmesi durumda rahatsız edici bir durum olsada rutubet oluşması ve eşyalara, sağlığa zararlı bir ortamda olabilmektedir. Termal tesisat uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren firmamız tarafından olabilecek ihtiyaçlarınızda en doğru çözümler üretilmektedir.

Duvardan gelen su genellikle içeride bulunan tesisat borularından oluşan sızıntılar duvar içerisinde ilerlemesine sebep olur. Evinizin duvarlarında olabilecek su akıntısı biran önce önlem alınması gerekmektedir. Termal tesisat su kaçağı tespiti yaptırılması için ulaşabilir ve kısa sürede adresinize ulaşan ekiplerimiz tarafından destek alabilirsiniz. Evin duvarından su akması nedenleri arasında en önemlisi tesisat borularında su kaçağından kaynaklı olabilir. Duvardan gelen suyun kesilmesi için yapılması gerekmektedir.

Duvarda Su Kaçağı Tespiti

Duvarda su kaçağı tespiti için kullanmakta olduğumuz cihazlar ile oldukça kolay bir şekilde bulunmaktadır. Su kaçağı bulma ve tespit işlemleri yapılan firmamız Termal tesisat ile bu güne binlerce duvarda akan suya müdahale etmiş bulunmaktayız. Duvardan su akması başlıca nedeni tesisat borularından kaynaklanmaktadır. Duvardan neden su gelir? Bir çok kişinin merak ettiği sorudur.

Duvardan su gelmesinin başlıca nedeni tesisat borularında zamanla yada hatalı kullanımdan kaynaklı su kaçağı oluşmasından kaynaklıdır. Su kaçağı oluştuğu bölgeden duvar içerisinde ilerleyerek daima yolunu bulur ve bir noktada duvardan görebileceğiniz alana çıkış yapar. Acil bir şekilde müdahale edilerek suyu akışı kalıcı olarak kesilmeli ve duvar iç yapısına zarar vermeden çözümler üretilmelidir. Tam donanımlı ekiplerimiz ile iç tesisat da olabilen tüm arızalara çözümler üretilir.

Duvarda Su Kaçağı Tespiti

Duvardan Neden Su Gelir?

Duvardan su gelmesi yüksek ihtimalle tesisat borularından olmaktadır. En üst katta oturan kişiler tavan da olabilecek su alma durumunda da yağmurlu günlerde duvardan su gelebilmektedir. Yüksek oranda duvardan akan suyun sebebi tesisat borularından kaynaklı olmaktadır. Bu suyun temiz su borusu mu yada pis su borusu mu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu borular zamanla aşınmadan, hatalı planlama ve kullanıcı hatasından kaynaklanabilmektedir.

Sadece damla damla çok ince gelen sular genellikle ince kılcak bir çatlat tesisat borusundan kaynaklanabilmektedir. Hatalı, ucuz ve kalitesiz malzeme kullanılması, conta gevşemesi, su basıncı değerinin fazlalığı, tesisatta zamanla oluşan çürümeye bağlı boruların sızıntı yapması duvardan su gelmesi sebeplerinden bazılarıdır. Tespiti yapabilmek için sızıntı yapan yeri incelememiz gerekecektir.

Duvardan Gelen Suya Çözüm

Temiz su kaçağı olduğunu tespit ediyorsanız su vanasını kapatarak ve giderleri kullanmadan tesisatçı gelene kadar ilk önlemi alabilirsiniz. Duvarlardan su geldiğinde ilk etapta su vanasını kapatın ve ardından gideri kullanan çamaşır ve bulaşık makinelerini kapatmalısınız. Ardından su kaçağı bulma firması ile iletişime geçmelisiniz. Gözardı edilen duvardan su akması rutubet ve istenmeyen durumlar oluşturacağından acil çözümlenmesi gerekmektedir.

İlk etapta bu su kanallarından geçişi engelleyerek uzman bir tesisatçı talep etmelisiniz. Duvardan su aktığında sizlerin tek yapacağı suyun geçişini engellemek ve ardından tesisatçı çağırmak olacaktır. İşinde uzman ekipler tarafından yapılacak işlemler ile bu suyun akışı oldukça başarılı şekilde kesilecektir. Duvardan gelen su bazı durumlarda diğer dairelerden de oluşabilmektedir. Vanalarınızı kapattığınızda bir süre sonra duvardan su girişi devam ediyorsa komşu dairelerinizden de vanalarını kapatmasını istemelisiniz.

Duvardan Gelen Suya Çözüm

Duvardan Su Kaçağı Bulma

Termal tesisat birimlerimiz yıllardır su kaçağı tamir, bulma işlemlerinde çözümler üretilmektedir. Duvardan gelen su çoğunlukla tesisat borularından kaynaklı olmakta ve çözümüde uzmanlarca yapılması gerekmektedir. Profesyonel olarak çalışan firmamız günümüzde en donanımlı olabilecek şekilde çalışarak cihazların yardımı ile kaçağı nokta atışı tespit eder. Duvar içerisinde olan tesisat borularında olabilecek su kaçaklarında termal kameralı cihazlar ile kırmadan kaçağın ilk başlangıç noktası tespit edilir.

Piyasada olan en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmeti Termal tesisat olarak veriyoruz. Adresinize gelecek olan ekiplerimiz araçların tüm teknik donanıma sahip olmasından ötürü hızla müdahale edilir. Gelen ekiplerimiz ilk olarak termal cihazlar ile kaçağın nerede olduğunu tespit eder. Ardından duvarda müdahale edilecek kadar ufak bir delik açılır ve borudaki kaçağın olduğu noktaya ulaşılır. En kaliteli malzemeler tarafından su kaçağı tamiri yapılır ve bu sorunu tekrar etmeyecek şekilde onarım yapılır.