Devamını okumak için kaydırın

Evde kendi imkanlarınız ile su kaçağı tespiti elbetteki yapabilirsiniz. Evde su kaçağı nasıl tespit edilir? Bir çok kişi tarafından araştırılmakta ve neler yapılacağı merak konusudur. Öncelikle bilmelisinizki çok fazla seçenek olmasada bir takım denemeler yaparak su kaçağı olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Termal tesisat olarak uzun yıllardır su kaçaklarında çözümler üretmekte olup her arızanın durumuna göre müdahale ediyoruz.

Su kaçağı, ev sahipleri için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu kaçaklar, hem su faturasının yükselmesine neden olurken, hem de su hasarına neden olabilir. Su kaçağı tespiti hızlı bir şekilde yapılmayıp çözülmediği takdirde, evde rutubet ve küf oluşumuna da yol açabilir. Bu nedenle, su kaçağı sorunlarına karşı hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmek önemlidir. Ancak, su kaçağı tespiti konusunda birçok ev sahibi yetersiz kalmaktadır. Bu makalede, evde su kaçağı nasıl tespit edilir konusunda ipuçları vereceğiz.

Evde Su Kaçağı Belirtileri

Su kaçağı sorunu olan evlerde, belirtiler oldukça açıkça kendini belli eder. Bu belirtiler şunlar olabilir:

  • Duvarlarda veya tavanlarda su lekeleri
  • Zemindeki fayanslarda kabarma, sıyrılma veya çatlama
  • Su musluklarında veya borularında su sızıntısı
  • Su sayacındaki sürekli dönen gösterge
  • Yüksek su faturası

Su Kaçağı Belirtileri

Evde Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Su kaçağı tespiti için birçok yöntem mevcuttur. Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir? Denildiği zaman oldukça kısıtlı seçenekler bulunmaktadır. Evinizde su kaçağından şüphelendiğinizde görsel olarak kontrol edebilir ve sadece tahmin yürütebilirsiniz. Termal tesisat olarak ekiplerimiz teknolojik cihazlarımız ile arızanın kaynağını buluyor ve kısa sürede su kaçağı tamir işlemlerini gerçekleştirerek sizlere temiz bir alan bırakıyoruz. Termal tesisat olarak en yaygın su kaçağı tespiti işlemleri şunlardır:

Görsel Tespit

Su kaçağı sorunu, genellikle açıkça görülebilen belirtilerle kendini belli eder. Bu nedenle, evdeki tüm musluk, lavabo, banyo, duş gibi yerleri gözlemlemek ve su kaçağı belirtilerini aramak, sorunun tespitinde önemli bir adımdır. Dairede su kaçağı bulma işlemi için görsel takip evde yapılacak en basit işlemlerden biridir.

Basınç Testi

Su kaçağı tespiti için bir diğer yöntem de basınç testidir. Bu test, su sistemindeki basıncı artırarak, su kaçağının nereden kaynaklandığını tespit etmeyi amaçlar. Bu test, profesyonel bir tesisatçı tarafından yapılmalıdır.

Kamera İle İnceleme

Kamera ile inceleme, su kaçağı tespiti için son derece etkili bir yöntemdir. Bu yöntem, su borularının içindeki kaçakları tespit etmek için kullanılır. Kamera ile inceleme işlemi, özel bir kamera kullanılarak yapılmaktadır.

Evde Su Kaçağı Onarımı

Su kaçağı tespit edildikten sonra, sorunun çözülmesi gerekmektedir. Su kaçağı onarımı, sorunun kaynağına göre farklı yöntemlerle yapılır. Bu nedenle, su kaçağı tespiti ve onarımı için profesyonel bir tesisat firması tarafından çözümlenmesi gerekir. Termal tesisat su kaçağı tamir işlemlerinde özel ekipmanlar kullanarak arızaları kalıcı olarak ortadan kaldırır.

Dairenizde su kaçağı sorunu yaşadığınızda uzman bir destek alınması oldukça önemlidir. Uzman kişiler tarafından yapılmayan müdahaleler de su kaçağı sorunları yeniden ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için tek seferde kökten çözüm için su kaçağı tespit etme fiyatları ve kalifiyeli bir ekip ile su kaçağı tamir işlemleri yaptırabilirsiniz.