Devamını okumak için kaydırın

Bir çok kullanıcı tesisatında kaçak olduğunda Ev sigortası su kaçağını karşılar mı? arayışına girmektedir. Sigorta kapsamı çoğunlukla doğal afetleri karşılayabilmektedir. Bunlar, sel, deprem gibi insan, eşya ve evlere zarar veren dış unsurlardır. Bu gibi afet durumlarında sigorta şirketleri hasarı karşılamaktadır. Doğal afetler tamamen sigorta kapsamında olup tesisat sorunları sigorta dışıdır. 

Su kaçağı bir çok sebepten oluşabilmektedir. Eski yapılarda tesisat boru ve eklerinin zamanla aşınması, yeni yapılarda ise tesisat boru ve eklerinin hatalı döşenmesinden kaynaklanmaktadır. Bunlar sorunlar çoğunlukla sigorta şirketleri tarafından karşılanmamaktadır. Doğal afet ayrı su kaçağı sorunlarının ayrı olduğunu bilerek karıştırılmamalıdır. Yüksek bedeller ödemek yerine su kaçağı tespiti için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Su Kaçağı Ev Sigorta Kapsamına Girer mi?

Su kaçağınının boyutu, kaçağın nereden oluştuğu gibi durumlar sigorta ile alakalı bir konu değildir. Sigorta şirketleri kapsam içerisinde sel bulunuyorsa sadece doğal afet olarak kabul edilen sel için sigorta devreye girer. Fakat su kaçağı tesisat borularından oluşan bir problem olmasından ötürü sigorta kapsamına dahil edilmemektedir.

Ev sigortası bir çok alanda oldukça iyi sonuçlar verse de su kaçağı durumlarını kapsamamaktadır. Doğal afetlerde ev sigortası tüm hasarı karşılasa da su kaçağı problemlerinde karşılamamaktadır. Su kaçağı sorunları ile karşılaştığınızda işin uzmanı Termal tesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız tarafından uzun yıllardır su kaçağı sorunlarını çözmekte olup hızlı, güvenilir ve kalıcı sıhhi tesisat tamiri yapılmaktadır.

Su Kaçağı Ev Sigorta Kapsamına Girer mi?

Su Kaçağı Sonrası Sigorta Ne Kadar Öder?

Ev ve iş yeri gibi yapıların sigortalı olması oldukça önemli olmaktadır. Doğal afetlerde tamamen koruma altına alan sigorta firmaları su kaçağı sorunlarını kapsam dışı bırakmaktadır. Bu sebepler yapılarda oluşan su kaçağı sorunları sigorta şirketleri tarafından ödeme yapılmamaktadır.

Daire tesisatında oluşan su kaçağı sorunları sigorta kapsamına girmemekte olup hiç bir zarar sigorta firmaları tarafından karşılanmaz. Termal tesisat olarak arıza durumları oluştuğunda ekibimiz sizlere en uygun su kaçağı bulma hizmeti vermektedir. Ev sigortası su kaçağını karşılar mı? sorusuna kısaca hayır karşılamamaktadır. Termal tesisat saha birimleri tarafından piyasadaki en uygun fiyatlar ile dakikalar içerisinde çözüm üretilmektedir.