Devamını okumak için kaydırın

Dairede oluşan su kaçağı oldukça can sıkıcı ve ivedi şekilde müdahale gerektirir. Dairede su kaçağı bulma yöntemleri arasında sizlerinde tespit edebileceği şekilde olabilmektedir. Ancak kaçakları tam olarak ortadan kaldırmak veya tesisat sistemini yenilemek için profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Su kaçağı tespiti ve müdahalesi esnasında yapılacak en basit ve ufak hatalar dahi sizlere ciddi maliyetler getirebilecek sonuçları olabilir.

Tesisat arızaları ufak çaplı olması durumunda belkide sizlerin müdahalesi ile de çözülebilir. Termal tesisat olarak su kaçağı şikayetlerinde uzmanlardan destek alabilir ve arızaların temelli olarak ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Tesisat arızaları için yetkin firmalardan destek alarak arızaların sürekli tekrar etmesinin önüne geçebilirsiniz.

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı duvarda kendini belli eden yerine hemen etrafında olmayabilir. Tesisat borularında su kaçağı oluştuğunda suyun duvar içerisinde beklenmedik ilerlemesinden ötürü çok farklı bir noktada kaçak olabilmektedir. Evde su kaçağı bulmak için öncelik olarak vanayı kapatmalısınız. Ardından sayaç üzerinde olan metreküp numarasını kaydedip 12 saat sonra kontrol ederek sayaçta ilerleme varsa su kaçağı dairenizde olduğu kesindir.

Sayaçtan belli olmayacak su kaçağı lavabo, klozet ve sifon tertibatı olmaktadır. Pis su tesisat borularında kaçak var ise bunu sayaçtan anlamak mümkün değildir. Su kaçağı dairenizde olduğu kesinleştikten sonra lavabo, sifon ve klozet gibi gider tesisatına bağlı olan bu parçaları kullanmayın. Eğer duvarlarda kaçak ilerlemiyorsa su kaçağı pis su boru hattında olabilir. Su kaçağı tam tespiti yapılması için uzman kişilerden destek alabilirsiniz.

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Profesyonel Cihazla Su Kaçağının Tespiti

Su kaçağı günümüz teknolojisi sayesinde büyük bir yıkım olmaktan çıkmıştır. Sizde hizmet alımı yaparken özel ekipman ve teçhizatı bulunan profesyonel tesisatçılardan hizmet alımı yapınız. Gelişen teknolojiyle birlikte kaçak tespitinde de kullanılan gider kamerası sayesinde borunun içerisindeki çatlak nokta tespit edilebilir. Bir çok bölgedeki hazır su kaçağı bulma ekiplerimize çoğu zaman bir kaç dakika içinde adresinizde oluruz.

Profesyonel su kaçağı tespiti firmaları tarafından kullanılan cihazlar akustik dinleme, kameralı görüntüleme, termal kameralar olmaktadır. 3 cihazında birbirinden farklı özellikleri ve kullanım alanları mevcuttur. Termal tesisat olarak bize ulaşabilir ve kısa bir bilgilendirme yapmanız ile tesisatçı ekibimiz tam donanımlı aracımızla adresinize dakikalar içerisinde gelmektedir.